Czym mogą być spowodowane zaburzenia erekcji?

Okazuje się, że zaburzenia erekcji wcale nie są taką rzadką przypadłością, jak mogłoby się wydawać. To, dlatego wiele mężczyzn szuka środków na erekcję bez recepty, które mogłyby wspomóc sprawność w łóżku. Czemu dochodzi do zaburzeń erekcji i jak sobie z nimi radzić?

Czym są zaburzenia erekcji?


Zaburzenia erekcji objawiają się niemożnością osiągnięcia lub utrzymania wzwodu, w tym wypadku mężczyzna nie jest w stanie odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego, co bardzo często jest powodem frustracji i spadku pewności siebie. Chociaż w tym wypadku wielu mężczyzn bardzo martwi się o swoje zdrowie, to tylko nieliczny decydują się na udanie się na konsultację lekarską. Zazwyczaj bywa tak, że takie zaburzenia nie zwiastują poważnych chorób, jednak niekiedy mogą być istotnym sygnałem, dlatego nie warto ich ignorować.

Zaburzenia erekcji mogą mieć podłoże psychiczne lub neurologiczne, niekiedy zwiastują choroby układu krążenia. W przypadku młodych, zdrowych mężczyzn powodem zazwyczaj nie nieodpowiedni, niezdrowy tryb życia, przemęczenie i brak wystarczającej ilości snu. Na zaburzenia erekcji może wpływać także relacja z partnerką, jeżeli są na przykład duże nieporozumienia, mężczyzna wówczas może nie być w stanie zaspokoić partnerki. Niekiedy brak erekcji wiąże się także z przebytymi urazami mechanicznymi, traumami z przeszłości lub zażywaniem poszczególnych leków. Mimo, że problemy łóżkowe zazwyczaj kojarzy się ze starszymi mężczyznami,  wielu panów w kwiecie wieku też niekiedy je ma. Jeżeli są przejściowe, to nie warto się nimi zamartwiać.