Leki na potencję – co warto i nich wiedzieć?

Tabletki na potencję pierwszy raz pojawiły się około 20 lat temu i podbiły rynek. Mężczyźni, którzy do tej pory z jakichś powodów nie byli w stanie odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego, otrzymali szansę na to, aby się to zmieniło. Czy leki na potencję są bezpieczne i jaki jest mechanizm ich działania?

Mechanizm działania tabletek na potencję

Tabletki na potencję działają na układ krążenia, dzięki temu rozszerza się światło naczyń krwionośnych i zwiększa się ich drożność. To z kolei umożliwia łatwiejszy dopływ krwi do ciał jamistych penisa. Rozszerzenie naczyń krwionośnych jest spowodowane przez składnik aktywny, najczęściej sildenafil, tadalafil, wardenafil lub ich pochodne. Aby mogło dojść do erekcji mężczyzna musi się oczywiście podniecić, niemniej jednak takie środki mają potwierdzoną skuteczność. W tym wypadku możliwe jest osiągnięcie oraz utrzymanie erekcji. Trzeba jednak pamiętać, że takie preparaty nie działają, jak afrodyzjaki, więc nie zadziałają, jeżeli mężczyzna nie będzie otrzymywał żadnych bodźców seksualnych.

Recepta nie jest konieczna

Na rynku dostępne są leki na receptę oraz bez recepty, te drugie są traktowane, jak suplementy diety. Na ich działanie trzeba będzie trochę poczekać, jednak zazwyczaj mają naturalne składy, więc są bezpieczne dla zdrowia i nie wpływają negatywnie na żaden aspekt życia mężczyzny. Leki o lepszym składzie przepisuje lekarz, który wcześniej przeprowadza szczegółowy wywiad. Takie środki na erekcję wcale nie są złym rozwiązaniem, przy czym zawsze trzeba na początku poznać źródło problemu.